7 порад щодо ведення щоденника, які допоможуть вам змінити своє життя
1. Коли, як і як довго?
Кожен день, як маленьке життя. Щоранку тобі дарується новий день – маленьке життя. Що принесе вам цей день, багато в чому залежить від вашого ставлення до нього, до себе і своїх думок.
Ведення щоденника допоможе вам розпочати цей день свідомо, повно і ясно. Використовуйте кожен новий день як подарунок, активізуючи свою творчу силу вранці та спрямовуючи свій день у позитивне русло. Тому я рекомендую вам включити ведення щоденника в свій ранковий розпорядок відразу після ранкового пробудження. Навіть якщо ранок часто може бути напруженим і метушливим, це найкращий час - або, можливо, через це.
Тому що ведення щоденника дозволяє вам упорядкувати свої думки та позитивно зосередити свою увагу ще до того, як ваш день по-справжньому розпочався. Таким чином, ви починаєте день із зовсім іншою енергією, ніж тоді, коли ви в повному стресі, намагаючись вранці порозумітися над своїми справами. Крім того, вранці ми все ще перебуваємо в такому стані, що дозволяє нам легше досягти своєї підсвідомості. Ми обов’язково повинні використати це на нашу користь.
Тому щоранку заплануйте на 15–30 хвилин більше часу у своїй ранковій рутині та створіть тихе місце, де ви зможете невимушено присвятити себе щоденнику.
Ці 15-30 хвилин повинні дати вам лише приблизний орієнтир щодо того, скільки часу ви повинні планувати для ведення щоденника. Звичайно, тут немає правильного чи неправильного! Подивіться самі та подумайте, скільки часу вам знадобиться, якщо ви інтегруєте цю нову звичку у своє повсякденне життя. Особливо на початку вам може знадобитися трохи більше часу, щоб увійти в певну рутину.
Завжди важливо дотримуватися того, що підходить особисто вам. Ви більше людина, яка щось формулює, чи вам легше просто записати ключові моменти? Ви швидко друкуєте чи віддаєте перевагу не поспішати? Все дозволено :)
2. Використовуйте силу вдячності
Вдячність – це ключ до повноцінного та щасливого життя. Тому зробіть своїм пріоритетом номер один щодня відчувати вдячність. Будьте вдячні за все, що було, за все, що є, і за все, що може бути. Вдячність змінює ваше життя і миттєво переводить вас від нестачі до достатку. В енергетичному полі достатку ви привернете більше достатку і більше того, за що можете бути вдячні.
Щодня записуйте у свій щоденник те, за що ви сьогодні особливо вдячні. Це може бути що завгодно: те що ви знову прокинулись, i від явно великих речей, як-от ваш дім, до дрібниць, як-от чашка гарячого чаю вранці.
3. Дуже чітко запишіть свої цілі
Щодня виділяйте час, щоб записати та візуалізувати свої цілі. Ваша душа мислить картинками, і чим більше ви створюєте в собі саме тих картинок, які хочете створити і зовні, тим легше вам буде їх реалізувати.
Вибирайте цілі, які є вашими душевними цілями та надихають вас. Ви тут не для того, щоб жити чужим життям. Прислухайтеся до себе, чи справді ваша мета відповідає вашому власному справжньому шляху. Уявіть, як добре і повноцінно це відчувається, коли ви справді реалізували ці цілі у своєму житті та і ким ти став в результаті . Тому важливо, щоб ви дійсно отримували задоволення від своїх цілей і відчували, ніби вони вже стали реальністю.
Завжди формулюйте свої цілі позитивно і якомога конкретніше. Навіть якщо ви віддаєте перевагу писати пунктами, коли мова заходить про цілі, буде перевагою, якщо ви запишете їх детально. Крім того, формулюйте свої цілі в сьогоденні, ніби вони вже реальні. Ось приклад: я працюю роботою своєї мрії як ... і маю гарний офіс навпроти ратуші,чи з виглядом на Альпи, море..
Скористайтеся універсальним законом тяжіння. У цьому всесвіті нічого не існує, якщо для цього немає причини. Це також стосується наших думок, слів і вчинків. Кожна думка запускає причинно-наслідковий ланцюг у всесвіті, який проявляється в певній дії чи наслідку. Все в цьому всесвіті має певну вібрацію. Оскільки подібне завжди притягує подібне, ми завжди отримуємо на тій самій частоті, що й «надсилаємо». Отже, коли ви свідомо записуєте свої цілі, ви починаєте зосереджувати свою увагу та думки на тому, чого ви дійсно хочете у своєму житті.
Тепер, звичайно, ви можете зіткнутися з горою цілей і навіть не знати, яку з них записати першою. А може, навпаки: ви взагалі не можете придумати пункт призначення? Тому буде корисно, якщо ви звузите коло своїх цілей і помістите їх у часові рамки.
Найкраще почати з вибору трьох сфер свого життя, в яких ви хотіли б відчути більше достатку і наповнення. Ці сфери можуть бути: сім’я, радість життя, друзі, партнерство, дозвілля, медитація, час для себе, перебування на природі, робота, здоров’я, .... Тепер запишіть свої цілі для кожної сфери.
Ось кілька прикладів цілей щастя:
- Подорож у країну, де я ще не був,
- Регулярно медитувати і бігати підтюпцем
- Знову початy співати.
- Записуй - "за що я вдячний щодня ?"
Потім ви можете визначити свої щойно сформульовані цілі з точки зору часу. Ви або призначаєте їх конкретно на наступні 6 місяців, або розділяєте їх на короткострокові, середньострокові та довгострокові цілі.
Імпульсне запитання: ким я хочу бути?
Вирішіть, ким ви хочете бути сьогодні і в майбутньому, і щодня записуйте свої цілі. Ви творець свого життя!
4. Усвідомте свій успіх
Ми звикли ставити цілі. У цьому немає нічого нового. І коли ми досягли цих цілей, зазвичай наступні цілі вже стоять на порядку денному. Ви це знаєте, чи не так? Ми часто забуваємо зупинитися, визнати свої успіхи і усвідомлено їх сприйняти. Через це ми постійно в дефіциті.
Тож використовуйте щоденник, щоб визнавати свої великі та маленькі успіхи щодня.
Імпульсне запитання: Яким було моє досягнення сьогодні?
5. Визначте сильний намір на цей день
Вам може бути цікаво, що таке намір? Намір - цілеспрямоване усвідомлення, висловлювання наміру.
Як уже було сказано з цілями, те, на чому ви зосереджуєтеся, автоматично стає більше. Чим чіткіше ви уявляєте свій намір щодо того, що ви хотіли б створити у своєму житті, тим легше вам буде висвітлити це саме у своєму житті. Тож щоранку визначте собі намір на день. Відчуйте в собі, як почувається день, коли ви живете цим наміром.
Імпульсне питання: На чому б ви хотіли сьогодні зосередитися?
Наступні приклади повинні дати вам уявлення про те, які наміри ви можете вибрати:
- Я зосереджуюсь на можливостях,достатку, рішеннях.
- Я зосереджуюсь на своїх сильних сторонах.
- Усвідомлюю наповненість
- Я говорю свою правду
- Я досягаю своїх цілей із грайливою легкістю.
6. Ставте собі позитивні запитання
Ми всі це знаємо: ми зіткнулися з «проблемою», для якої ми хотіли б мати рішення чи відповідь. Якщо ми задумаємося, ми часто керуємося емоціями і бачимо лише «проблему». Однак для її вирішення важливо зосередитися на вирішенні, а не на «проблемі». Але як і яке рішення?
Чудовим, дуже потужним інструментом для цього, який мені часто допомагав, є техніка «як-питання». Техніка «як-питання» працює дуже просто:
Крок 1. Ви дивитеся на свою «проблему» і думаєте про те, чого ви хочете замість цього.
Приклад 1: у вас не вистачає грошей на місяць, щоб жити тим життям, яким ви хочете жити. Ви хочете: заробляти 10 000 євро на місяць.
Приклад 2: Ви самотні та бажаєте повноцінного партнерства. Ти хочеш: нарешті зустріти чоловіка своєї мрії.
Крок 2. Тепер ви задаєте собі питання, як
Як питання у прикладі 1: як я можу заробити 10 000 євро на місяць?
Як питання у прикладі 2: Як мені познайомитися з чоловіком моєї мрії?
Крок 3. Тепер запишіть своє запитання «Як» кілька разів поспіль, доки у вашій голові не потече справжній потік ідей. Це чарівно і так весело!
Ви побачите: ви інтуїтивно придумаєте шляхи вирішення вашої «проблеми». Просто спробуйте.
7. Як залишатися мотивованим
Найважливіше у веденні щоденника – це те, що вам це подобається. Тому не поспішайте і створіть для цього простір. Наш час вранці зазвичай дуже обмежений, тому я рекомендую планувати трохи більше часу для ведення щоденника та вставати на кілька хвилин раніше. Зрештою, ви знаєте, заради чого це робите. Найкраще подбати про те, щоб у вас не виникав тиск на час і щоб ви отримували задоволення від процесу написання.
Зробіть ведення щоденника сильним ранковим ритуалом і створіть приємну атмосферу, щоб вам було комфортно та асоціюйте ведення щоденника з чимось позитивним.
Щоденне ведення щоденника однозначно позитивно вплине на ваше життя. Як і з будь-якою новою звичкою, спочатку її може бути важко зберегти. Якщо вам не вдається вести щоденник зранку, це цілком нормально. Піддавати себе тиску тут не буде корисним для вашого власного процесу розвитку.
Важливо те, що вам подобається активізувати свою творчу силу і створювати своє життя відповідно до ваших ідей. Будьте люблячими себе в цій подорожі!
Щонайпізніше через кілька тижнів ви помітите, як позитивно ведення щоденника впливає на вас і ваше життя. З кожним днем ви будете жити набагато свідоміше, здобуватимете для себе нову ясність і ідеї, і це, зрештою, стане достатньою мотивацією, щоб продовжувати свій щоденник!
У вас є ще поради щодо ведення щоденника? Який у вас досвід ведення щоденника? І як зробити щоденник потужною звичкою у вашому повсякденному житті? Не соромтеся ділитися своїми думками та порадами в коментарях.
Сподіваюся, вам подобається вести щоденник.
Коментарі
Дописати коментар