Кризи - це повторювана тема в житті.
Іноді вони приходять несподівано. Болючі переживання, втрати, розлуки. Іноді ви навіть бачили, як вони приходять, але вони вражали вас, як сильний удар.Мені теж знайоме відчуття втрати і момент, коли тобі здається, що ти потрапляєш у глибоку яму, з якої, здається, немає виходу. У вас стискає горло, ви не можете дихати, можливо, ви навіть не хочете дихати. Таке відчуття, що є важкість, яка триватиме вічно. Однак у ретроспективі я завжди міг щось взяти з цих криз – навіть якщо спочатку це здавалося абсолютно нереальним. Насправді життєва криза відкриває величезний потенціал для особистісного зростання та розвитку. Серйозні зміни в житті, навіть позитивні, зазвичай не відбуваються в фазах, коли все йде нормально. У найтемніші години ми часто знаходимо найяскравіше світло. У цій статті я хотів би заохотити вас активно протистояти життєвим кризам.
Kризa - це зміна яка магається відбутися
Кризи насправді є радше нормою, ніж винятком, вони є частиною життя і потребують формування. Ви можете розглядати їх як уроки, з яких можна вчитися. З часом ви зіткнетеся з багатьма різними кризами. Вони можуть мати дуже різні тригери. Тут я перерахував деякі поширені причини життєвих криз:
- Tи втратив роботу
- Ви в боргах.
- Над вами знущаються інші.
- Кохана людина померла.
- Ви ставите під сумнів сенс свого життя.
- Ваш партнер розлучився з вами та/або зрадив вам.
- Ви потрапили в серйозну аварію або страждаєте серйозною хворобою.
- Старіння створює велике навантаження на вас, наприклад, під час так званої кризи середнього віку, і ви шкодуєте про втрачені можливості.
Невдача часто є дуже болісним і різким досвідом, до якого мало хто готовий. Я регулярно відчуваю, що всі люблять говорити про свої успіхи та те, що було добре, але навряд чи хтось докладно розповідає про власну невдачу та про те, чому вона сталася. Це означає не тільки те, що невдача є табуйованою темою в нашому суспільстві, це також, на жаль, означає, що ви дуже погано підготовлені до неї, оскільки є мало емпіричних даних, на які можна спиратися.
- «Що найгірше, що може статися зі мною, якщо така ситуація виникне?» і
- «Що я втрачу?»
- «Що хорошого в ситуації?» і
- «Які переваги я маю від невдач?»,
Усвідомлення того, що криза — це перш за все зміна, яку, незважаючи на весь біль, ви все ще можете сформувати, і що це процес із різними етапами, може допомогти вам краще раціонально й емоційно обробити те, що ви пережили.
На початку життєвої кризи або різких змін виникає шок, напр. в результаті втрати, розлучення або звільнення. Перш за все, це допомагає оточити себе людьми, які вас підтримують . Важливо бути терплячим із собою та дати собі час пережити шок.
Трохи пізніше приходить заперечення. Ви не хочете вірити в те, що відбувається, і опираєтеся внутрішнім змінам. Такі думки, як «Це не може бути правдою!», «Це, мабуть, помилка!» або «Я хочу прокинутися від цього кошмару!» є абсолютно нормальними на цій фазі. Важливо, щоб ви не залишалися на цьому рівні і не чіплялися за ці думки, а через деякий час переходили на третій рівень.
У третій фазі опір супроводжується раціональним розумінням. Ви починаєте дивитися правді в очі і приймаєте зміни. Прийняття є вирішальним кроком у процесі змін. Прийняти це не означає подобатися тому, що сталося, або прикрашати це. Це означає дозволити це. Це означає більше не чинити опір і приймати досвід. Згода дозволяє вам зайняти нову точку зору та отримати дистанцію.
Ця фаза дозволяє вам пройти через емоційний процес, який еквівалентний внутрішньому очищенню. Хоча ви можете пропустити цей етап, оскільки він допомагає вам подолати біль, емоційне опрацювання допомагає подолати кризу. Цілком нормально, якщо ви не почуваєтесь добре під час цієї фази, вам потрібно багато відпочити, і ви хочете відійти.
Емоційне прийняття того, що вам доведеться зіткнутися з новою реальністю після удару долі, є важливим кроком у відновленні власних сил. Незважаючи на те, що ця фаза може бути дуже болючою та емоційно виснажливою, важливо не пропускати цю фазу та приділити час, щоб освоїти те, що ви пережили.
Згадування того, як ви справлялися з подібними важкими ситуаціями і якою була стратегія, щоб знову стати на ноги, може творити чудеса. Ми всі маємо величезний набір сильних сторін і стратегій успіху, які можна активувати тут і допомогти нам також опанувати цей етап.
Коли вам вдалося поглянути в очі фактам, емоційно відновитися та набратися нових сил, настав час спробувати знову. На початку, можливо, лише маленькими кроками, але головне – почати знову та оптимістично дивитися в майбутнє.
Після першoгo новoгo Досвідy, з часовим проміжкомі є місце для отримання знань і роздумів. Ви готові побачити позитивну сторону кризи та можете запитати себе:
- «Чого я навчився з кризи?»
- «Що я дізнався про себе?»
- «Які нові сили я розвинув?»
- «Чим була важлива криза?»
Остання фаза включає інтеграцію отриманих знань і нових сильних сторін. Ви усвідомлюєте, що кожен удар долі, кожна криза та кожна втрата - якою б болісною вона не була - містить процес, який дає вам можливість вийти зрілим із цього досвіду.
Є люди, які швидше оговтуються від ударів долі та криз. Вони володіють свого роду сильною емоційною імунною системою або формою внутрішньої стійкості, яка дозволяє їм швидко відновити свої сили та вжити заходів у ситуації. Ця якість називається стійкістю і описує здатність швидко відновлюватися після важких переживань.
Якщо ви вже перебуваєте в середині кризи, це надзвичайно допомагає не витрачати більше енергії на демонізацію ситуації, звинувачення в ній і небажання зізнаватися собі в тому, що сталося. Відкрите вирішення проблеми з кризою спочатку може здатися таким же привабливим, як стрибок у крижану ванну, але коли ви стрибнули, це звільнить і підбадьорить.
Невдачі і втрати супроводжуються дуже емоційним процесом, і немає сенсу відганяти негативні почуття, що виникають. Дозволити, поговорити про це, можливо, зробити перерву і зробити щось хороше для себе, можe творити чудеса. З іншого боку, самознищення ніколи нікому не допомогло.
Найкраща частина життєвої кризи - це коли гострий стрес і відчуття втрати спадають. Цей момент — момент нових починань. На щастя, ви змушені покинути свою зону комфорту і тепер маєте можливість запитати себе, чого ви насправді хочете і що для вас добре.
Коментарі
Дописати коментар